Kérjük mielőtt felteszi kérdését, olvassa el az eddig feltett kérdéseket, és az azokra adott válaszokat ITT.
LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE
Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatait (az e-mail címét és a megadott nevet, amely utóbbi lehet akár csak egy tetszőleges, kitalált megnevezés is), kizárólag a beküldött kérdés informatikai azonosításához és a válasz e-mail megküldéséhez használjuk.
Egyúttal felhívjuk a figyelmét arra, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön hozzájárul ezen adatok általunk történő kezeléséhez. Bővebb információért kérjük olvassa el az Adatvédelmi tájékoztatónkat, illetve Adatkezelési Tájékoztatónkat!
Kedves Látogatónk!
Felhívjuk a kedves érdeklődők figyelmét, hogy a labor és egyéb vizsgálati eredmények kiértékelése minden esetben kizárólag szakorvosi kompetencia, amely csak a teljes klinikai kórkép, valamint az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg. Ezért javasoljuk, hogy az ilyen jellegű kérdések kapcsán jelentkezzenek be hozzánk személyes vizitre vagy távkonzultációra.
21 éves férfi vagyok, és azzal a problémámmal fordulnék Önhöz, hogy november óta húgycsőgyulladással küszködöm, voltam, már háziorvosnál, urológusnál, sőt nemibeteg gondozóban is, azonban a tüneteim mégse nagyon akarnak elmúlni. Mikor elsőnek orvoshoz fordultam, a fájó, égő érzés és váladékozás mellett a vizeletemben genny volt, kaptam 3 szem 500mg-os Sumamed tablettát, ami után a váladékozás elmúlt, és valamelyest enyhültek a tünetek is. Még az antibiotikum szedése előtt levett vizelettenyésztésem negatív volt. Azonban nem múltak el a tüneteim, így ismét orvoshoz fordultam, ahol a vizeletemmel már minden rendben volt, kaptam Cifloxin 500mg-os gyógyszert, 5 napi szedésre, ennek a szedését kb 2 hete fejeztem be, a tüneteim már nem olyan erősek, és vizeléskor is csak néha érzek fájdalmat, viszont ha tapogatom a péniszem, érzem, hogy még mindig fáj a húgycsövem...! Néha fáj a derekam, de nem tudom, hogy az ennek tudható e be, más tünetem (láz, herefájdalom stb) nincs. Az elmúlt időszakban, sok folyadékot fogyasztottam, tőzegáfonyával és csalánteával is próbáltam kiegészíteni az antibiotikumos kúrákat. Valamint az első tünetek megjelenése óta nem fogyasztottam alkoholt, és nem éltem nemi életet, úgy tudom nem igazán ajánlatos egyik sem ilyenkor! Kérném szíves véleményét, hogy mi a teendő? Menjek vissza ismét az orvoshoz, vagy még várjak hátha elmúlnak a maradék panaszaim is?
Előre is köszönöm!
Köszönettel: Mária
A kérdése nőgyógyászati szakterület. Mi sajnos nem tudunk rá válaszolni.
Laborilag annyit tudunk mondani, hogy az IgG emelkedés lezajlott fertőzésre utal, annak maradvány eredménye. Az semmilyen kezelésre nem fog lejjebb menni. Párhuzam: védőoltásoknál is a cél az, hogy a szervezetben emelkedjen az adott kórokozó elleni IgG szint, és az tartósan maradjon magas - ez jelenti a védelmet.
A vetélés mögött egyébként számtalan ok lehet. Véleményem szerint komplett kivizsgálásnak, utánajárásnak lenne értelme.
Ha szabad, ajánlani tudom dr. Turi Zsuzsanna főorvosnőt a Nőgyógyászati Központban (www.nogyogyaszatikozpont.hu)
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
igazgató
orvos-természetgyógyász
A férjemnek fáj a bal külső boka és a talp része,hozzá nyúlni szinte lehetetlen. Végeztek Labor vizsgálatott,az orvosa nem mondott semmi konkrét eredményt. A vizsgálat kérő lapon a csillaggal megjelőlt eredmények a következők:
Ultrasens.THS : 0.1114
Fs:1.024
P-LCR :57.5
PDW :19.7
Monocyta%:8.40
MPV:14.0
Süllyedés:20
Köszvényre gyanakodtam,de ezt nem erősítette meg senki!
Tisztelettel: Rozika
Kb 3 hónapja besárgultam, epegörcsöm volt, mely diéta és máriatövis kúra valamint arginin, ornitin,metionin kúra után elmúlt. laboreredményeim a bilirubin kivételével nem mutattak különösebb eltérést. (Vércukor 5.5, karbamid 3.0, kreatin 66, eGFR >90,fehérvérsejt 4.8, nátrium 142, kálium4.0) A máj enzimek: got 52, gpt 34, ggt 67, gyulladás faktor crp1.1. A bilirubin viszont total: 76 konjugált 46. Az UH epehólyagfal vastagodást látott(6mm) és hólyag polipot. Menthető ön szerint az epehólyag? vagy csak tünetieredmény hoz a diéta, fegyelmezett életvitel? Lehet ezt gyógyszeresen kezelni? Köszönöm megtisztelő válaszát 39 éves férfi.
Az Ön kérdésének megválaszolása nem laborterület. Az a gasztroenterológus szakorvos tudja megválaszolni.
Általában elmondható, hogy az epekövek eltűnésének igen picike a lehetősége, problémát okozó - esetleg be is gyulladó - epekő esetében az eltávolítás a legjobb gyógymód. Ez ma már laparoszkópos módszerrel rutinműtétnek számít.
Üdvözlettel
dr. Babai László
ket honapja hullik a hajam ugy erzem hormon gondok miatt lehetseges.Pajzsmirigyem es a vasam is rendben van igy csak erre tudunk gondolni.kulfoldon elek igy szuksegem lenne egy hormon vertesztre.Ez hogy mukodik onoknel illetve milyen hormonokat kell megnezni ilyen problema eseten?a vereredmenyt nogyogyaszhoz szeretnem elvinni mert a pcosre van eselyem.Tavaly enyhe anyagcserezavart es inzulinrezisztenciat mutatott a vervetel.Elore is koszonom valaszat!
Rózsa Bernadett
Köszönettel várom válaszukat. Mariann
EBV IgM 0,05; EBV VCA IgG/ELISA 22, vélemény: Az IgG kétes eredménye miatt az immunizáltság nem eldönthető. EBV nukleáris antigén IgG/ELISA 138 AU/ml.
Az EBV-nél kapott eredmény eltérést nem értem egyértelműen, a fertőzés mikor zajlott le?
Köszönöm válaszát.
A fertőzések esetében a szervezet védekező rendszere több szinten aktiválódik. Egyik a gyors reagálás, az éppen aktuális fertőzés kivédése. Másik szint a hosszú távú védekezésre felkészülés, egy ismételt fertőzés idejében történő kivédése.
Az első szakaszban - többek között - az IgM típusú ellenanyagoknak van szerepe, a második szakaszban az IgG típusúaknál.
Ezért van, hogy éppen aktuálisan zajló fertőzéskor az IgM emelkedik, majd ezt követi az IgG szint emelkedése. A fertőzés lezajlásával az IgM szint visszacsökken, míg az IgG sokszor magas marad évekig, évtizedekig. Azt mondjuk, hogy amíg az IgG magas, addig az egyén védett az adott fertőzéssel szemben. Erre nemzetközi határértékek vannak, hogy mit nevezünk és tekintünk "magasnak"
Fontos még, hogy az IgG emelkedés, azaz védettség kialakulása függ egyrészről az adott kórokozótól (van, amire kialakul, van amire nem), és az egyéntől (van akinél kialakul, van akinél nem, van akinél évtizedekig fennáll, van akinél gyorsabban megszűnik)
Kérdésére a válasz:
- az EBV esetében az IgG szint olyan értéknél van, ahol a védettség nem egyértelműen megmondható. Lehet, hogy védett, lehet, hogy nem. Szürke zóna.
- a fertőzés lezajlását nem lehet megmondani. Lehet, hogy pár hónapja, lehet, hogy pár éve. A jelen aktuális értékéből a múltra ilyen következtetést ezen esetben levonni nem lehet.
- amit tudni lehet: Önnek valaha életében volt EBV fertőzése (lehet, tünetmentesen vészelte át, de az is lehet, aspecifikus tünetekkel, így nem gondolt rá senki, hogy az EBV fertőzés volt). Azt nem tudjuk, hogy védett-e.
Maradok tisztelettel
dr. Babai László
a napokban lesz egy éve, hogy egy egész picit begennyesedett az egyik ujjam, amit 5 alkalommal tártak fel. Váladék nem jött belőle, ám az utolsó feltárás során történt leoltás Candidát mutatott ki.
Az ujjam azóta sincs rendben, bár látványilag szebb mint korábban, de viszket, apróbb vörös foltok láthatók rajta hol erősebben, hogy szinte eltűnik.
A kezelő orvos szerint ez az ujj rendben van, legalábbis szebb mint korábban. Én viszont nem ezt érzem és szeretnék a végére járni. MIT JAVASOL, MIT TEGYEK? Már gondolkodom a vértesztben is.
üdv: Poór rozi